Digitalni zrcadlovka Nikon D60 Tělo Kód: 529839

Sleva
Výrobce: Nikon
3 899 Kč –36 %
Digitalni zrcadlovka Nikon D60 Tělo
3 899 Kč –36 % 2 490 Kč
Momentálně nedostupné - Vyprodáno

Amatérská digitální zrcadlovka vyšší třídy, rozlišení 10.2 mil. pixelů, CCD Nikon DX snímač s rozměry 23.6 x 15.8 mm, bajonet Nikon F (AF kontakty), SD a SDHC paměťové karty.

Detailní popis produktu

Společnost Nikon navazuje na úspěšné digitální zrcadlovky pro všechny fotografy a uvádí na trh nový model s označením D60. Jedná se o nástupce velice populárního fotoaparátu D40 resp. D40X a stejně jako oba tyto fotoaparáty je určen i amatérským fotografům. Samozřejmé jsou fotografie profesionální kvality jako u vyšší třídy fotoaparátů, jen v celkové lehčí konstrukci a bez některých specifických funkcí.

Fotoaparát D60 je vybaven snímacím čipem CCD typu Nikon DX o rozměrech 23.6 x 15.8 mm. Samozřejmostí je AF systém a automatické měření expozice přístroje vycházející z vysoce oceňovaných digitálních jednookých zrcadlovek D200 a D2Xs. V tomto případě, stejně jako u fotoaparátů D40 a D40X, jsou umístěny do lehkého, snadno přenosného těla s komfortním držením pomocí ergonomického gripu.

Obrazový CCD snímač disponuje 10.2 miliony efektivních pixelů pro maximální úroveň rozlišení ve své kategorii, umožňující zvětšování snímků na velké formáty a tvůrčí práci s výřezy. Použití obrazového snímače Nikon DX a bajonetu Nikon F zajišťuje bezkonkurenční kompatibilitu s širokým spektrem objektivů. K zajištění rychlého a přesného zaostření objektu v různých snímacích podmínkách slouží trojice zaostřovacích polí a pomocným AF reflektorem.

Snímky v rozlišení až 3872 x 2592 bodů jsou nyní ukládány na paměťové karty typu SD nebo SDHC. Podporovány jsou typy souboru JPEG a NEF (RAW) s možností kombinace obojího zároveň (NEF + JPEG). Mezi další funkce patří například možnost nastavení citlivosti ISO v rozmezí 100 až 1600 v krocích po 1 EV s možností nastavení o 1 EV nad maximální hranici (ekvivalent ISO 3200). Korekci expozici je možné nastavit v rozsahu -5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV. Rychlost elektronicky řízené štěrbinové závěrky s vertikálním chodem je v rozsahu od 1/4000 s po 30 s a fotoaparát umožňuje i nastavení samospouště na hodnoty 2, 5, 10 a 20 s.

Přístroj je vybaven rozměrným a jasným hledáčkem se zvětšením 0.8x pro maximálně komfortní tvorbu kompozice snímků. Hledáček zobrazuje přibližně 95% obrazu vertikálně i horizontálně. K dispozici je samozřejmě i rozměrný 2.5" LCD monitor s vysokým rozlišením 230 000 pixelů nabízí široký pozorovací úhel ze všech stran.

Standardně vestavěné fotoeditační funkce napomáhají dosažení kvalitnějších výsledků. Například funkce D-Lighting automaticky vyzdvihuje detaily ve světlech a stínech při zachování celkové vyváženosti expozice. Funkce korekce červených očí automaticky detekuje a kompenzuje rušivý efekt „červených očí“.

Doplňkové parametry

Záruka: 3 měsíce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: