Herní počítač, který zaručeně nadchne?

Máte doma milovníka počítačových her a přemýšlíte nad perfektním dárkem na Vánoce? Možná vás už napadlo, že by byl právě herní počítač tou pravou trefou do černého. A my vám můžeme dát jen za pravdu. Tápáte v tom, jaký počítač vybrat? Tento článek vám v tom udělá jasno a navíc vám představí několik skvělých tipů. Připraveni udělat letošní Vánoce nezapomenutelnými? Pusťte se do čtení.

Jak vybrat herní počítač?Herní počítač

Předtím než se pustíte do výběru herního počítače, položte si následující otázky, které vám mohou s výběrem pomoci: Jak často bude obdarovaný počítačové hry hrát? A kolik jste ochotni do počítače investovat? Občasným hráčům budou stačit nejlevnější počítače, nové modely pořídíte do 20 000 Kč. Cena nových herních počítačů nejvyšší třídy pro nekompromisní hráče může přesáhnout i 100 000 Kč.

 

Několik tipů odborníků

  • Při výběru myslete nejen na současné hry, ale i na ty budoucí
  • Nezapomeňte na herní příslušenství, bez kterého by nebyl požitek ze hry úplný
  • Při výběru monitoru se vyplatí investovat do úhlopříčky větší než 24"
  • Zkuste se podívat také na nabídku repasovaných počítačů, které se dají pořídit podstatně levněji než nové modely

Na jaké parametry se zaměřit?

Při výběru herního PC se zaměřte především na grafickou kartu, procesor, RAM paměť a harddisk.

Grafická karta

Grafická karta patří k nejvýznamnějším parametrům. Dostatečný výkon pro všechny hry zaručí karta poslední generace. Platí taky, že čím je paměť karty větší, tím je karta výkonnější.

Procesor

Procesor musí být dostatečně výkonný. Silná grafika s málo výkonným procesorem nebude správně fungovat. Opět je vhodné zvolit procesor poslední generace. Nejznámějšími výrobci procesorů jsou Intel a AMD.

RAM paměť

U herních počítačů volte paměť minimálně 8 GB, ideálně však 16 GB nebo 32 GB.

Harddisk

Dalším důležitým parametrem je velikost a rychlost harddisku. A jaká by velikost měla být? Minimálně 1 TB nebo 2 TB. Odborníci radí mít jeden rychlý SSD disk společně s vysokokapacitním SATA diskem. 

Stolní herní počítač, nebo herní notebook?

Přemýšlíte, jestli zvolit raději herní počítač, nebo notebook? Nejdříve si položte otázku, kdy nejčastěji obdarovaný hry hraje. Pokud je náruživým hráčem, který má všechny hry v malíku, rozhodně se vyplatí investovat do herního počítače. Pokud je jen občasným hráčem, který hodně cestuje a rád si zahraje nějakou hru na cestách a zároveň používá počítač i na projíždění internetu a psaní mailů, zcela postačí kvalitní herní notebook.

Příslušenství k hernímu počítači

Že už obdarovaný herní počítač nebo notebook má? Pak vsaďte na kvalitní herní příslušenství v podobě herní klávesnice, myši nebo sluchátek.

Klávesnice umocňující zážitek ze hry

Co by měla splňovat herní klávesnice? Měla by být především kvalitní a mít také kvalitní spínače. Herní klávesnice mívají velmi často barevné podsvícení. Nejlepší požitek ze hry nabízejí RGB klávesnice, které přináší plnou přizpůsobivost barev. Klávesnice na hraní mohou mít také makrotlačítka, jež jsou volné pro jakoukoliv funkci nastavitelnou skrze příslušný software. Výhodou je také N-Key Rollver, tedy technologie zajišťující spolehlivé čtení většího množství kláves najednou.

Vychytaná myš

Mezi základní výbavu každého zapáleného hráče patří herní myš, která díky celé řadě vychytávek a podsvícení posouvá hraní ještě na vyšší level. Herní myš mívá výraznější design a vylepšenou ergonomii. Předností je možnost naprogramovat jednotlivá tlačítka umístěná přímo na myši a provádět jednotlivé úkony ve hře pouhým kliknutím.

Pořádná sluchátka

Čím se liší herní sluchátka od klasických? Zpravidla mají uzavřenou konstrukci, mají mikrofon, reprodukce je zaměřená na hlubší basy a především nabízejí hráči při hraní her maximální pohodlí. Herní sluchátka neboli herní headsety mohou být připojeny pomocí drátu nebo bezdrátově. Sluchátka s drátem zpravidla hrají lépe, ale kabel může být někdy při hraní na překážku.

Levné herní počítače? Ty repasované

Repasované počítače jsou ty, které se již dříve používaly a následně byly odkoupeny. Tímto okamžikem však celý proces nekončí. Počítač je profesionálně prověřený a otestovaný a až ve chvíli, kdy je jisté, že běží tak, jak má, je opět uveden do prodeje. A proč dát přednost repasovanému počítači před novým? Odpověď je jednoduchá. Protože je podstatně levnější. Můžete tak koupit špičkový počítač za velmi dostupnou cenu.

Tip: Kvalitní herní počítač za skvělou cenu

Jsou sice použité, ale šlapou jako hodinky a mile vás překvapí svou cenou. Řeč je o repasovaných herních počítačích a noteboocích od BazarCom.cz.

Vánoce s BazarCom.cz

BazarCom.cz je největším prodejcem repasovaných notebooků u nás. A proč se vyplatí právě u tohoto prodejce nakoupit dárky na Vánoce? Protože nabízí vysokou kvalitu za skvělou cenu. V nabídce najdete nejen herní počítače a notebooky, ale také monitory, příslušenství, komponenty, fotoaparáty, tablety, mobilní telefony a herní konzole. Na převážnou většinu zboží je poskytovaná roční záruka a samozřejmostí je taky snadné a rychlé vrácení peněz.

Vsaďte letos na dárek, který zvedne obdarovaného ze židle. Zabodujte i vy s herním počítačem nebo notebookem a kvalitním příslušenstvím.