Canon EOS 5D Tělo

Kód: 15198
12 547 Kč –36 %
1200px Canon EOS 5D
12 547 Kč –36 % 7 990 Kč
Můžeme doručit do:
20.7.2018
Skladem

Digitální zrcadlovka Canon EOS 5D tělo je vybavena procesorem DIGIC II. Nový snímač CMOS s 12,8 pix., který je stejně velký jako políčko 35mm filmu. Digitální zrcadlovka Canon EOS 5D má odolné tělo z lehké hořčíkové slitiny a vyfotí 3 snímky za 1s. do šedesáti obrázků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S příchodem digitálních zrcadlovek se mnoho fotografů učilo hledět svými objektivy na svět perspektivou oříznutou velikostí senzoru. Příchod EOS 5D umožňuje návrat dalších z nich ke „kinofilmovým“ zvyklostem a zakládá zcela novou kategorii profesionálních digitálních zrcadlovek.

Základní charakteristiky

Canon EOS 5D je vybaven stejným výkonným obrazovým procesorem DIGIC II jako profesionální řada fotoaparátů Canon EOS-1D. Nový obrazový snímač CMOS, který je stejně velký jako políčko 35mm filmu (35,8 x 23,9 mm), poskytuje fotografům plný úhel záběru objektivu. Umožňuje také přesnější práci s hloubkou ostrosti a zlepšuje kvalitu obrazu zachycením většího množství světla do velkých pixelů.Odolné tělo přístroje je z lehké hořčíkové slitiny. Lepší ovládání kvality obrazu zajišťují nové přednastavené styly Picture Style. Prohlížení snímků a orientaci v nabídkách usnadňuje rozměrný LCD displej s úhlopříčkou 2,5 palce. Fotoaparát je připraven k akci během 0,2s, sekvenční snímání zvládne 3 snímky v sekundě. Rychlost závěrky je 1/8000 – 30 sekund, synchronizace s bleskem X-sync 1/200 s.

Další z rodiny Canon CMOS

Zcela nový senzor má rozlišení 12,8 megapixelu a disponuje stejnými obvody pro redukci šumu, jaké jsou použity u fotoaparátu EOS-1Ds Mark II. Široké základní rozpětí citlivosti 100-1600 lze ještě dále rozšířit na ISO 50 směrem dolů a 3200 směrem nahoru. Velké pixely rozměru 8,2 mm mají výjimečný dynamický rozsah umožňující zachycení jemných tonálních gradací ve stínech, středních tónech i prosvětlených oblastech.

Picture Style

Nastavení Picture Style zjednodušují ovládání kvality JPEG snímků ve fotoaparátu. Jsou jakousi obdobou výběru druhu kinofilmu.

Standard – pro ostré a živé fotografie, které nevyžadují další zpracování.

Portrét – optimalizuje barevný tón a saturaci a snižuje doostření pro dosažení přirozených odstínů pleti;

Krajina – pro sytější zelené a modré odstíny s větším doostřením pro zvýraznění linií hor, lesů a budov;

Neutrální barvy – ideální nastavení pro další zpracování snímků;

Věrné barvy – přizpůsobuje barvy tak, aby odpovídaly předmětu, jako při fotografování při barevné teplotě 5200K;

Monochromatická fotografie – pro černobílé snímky s celou řadou efektových filtrů a tónových efektů. 3 volné pozice pro vlastní nastavení, nebo stažená z www stránek Canon

Styly Picture Style jsou také podporovány dodaným softwarem Digital Photo Professional a RAW Image Task.

Nový LCD monitor

Pro lepší prohlížení snímků a lepší čitelnost nabídek je EOS 5D vybaven novým barevným polysilikonovým TFT displejem s rozlišením 230 000 pixelů. Zdokonalený displej je jasný a dobře viditelný i pod úhlem 170°.

Automatické zaostřování

Systém devítibodového automatického zaostřování je rozšířen o 6 pomocných skrytých bodů. Pracují v režimu inteligentní AF SERVO s vybraným středovým AF bodem a jsou použity pro lepší sledování pohybujícího se objektu.

Ergonomie a ovládání

Koncepce designu se vyznačuje tělem z odolné hořčíkové slitiny s pogumovanými úchopy. Funkce C (camera settings) na otočném ovladači umožňuje rychle a snadno přepínat na fotografem definovaná nastavení. Zvolit lze režim měření expozice, citlivost ISO, režim automatického zaostřování, styl Picture Style, vyvážení bílé a uživatelské funkce. Na fotoaparátu je dále 21 uživatelských funkcí s 57 možnými nastaveními.

Připojitelnost

Rychlý přenos rozhraním USB 2.0 Hi-Speed umožňuje fotografování přímo na pevný disk počítače a okamžité prohlížení snímků na obrazovce počítače. EOS 5D je vybaven také výstupem Video out. Rozhraní PictBridge zase slouží pro přímý tisk na kompatibilních fototiskárnách bez použití počítače. Ve fotoaparátu lze použít karty CompactFlash Type I i Type II včetně karet s kapacitou převyšující 2 Gb. Vysílač WFT-E1 slouží k bezdrátovému přenosu dat.

Kompatibilita a příslušenství

EOS 5D je zcela kompatibilní se všemi objektivy Canon EF. S blesky Speedlite řady EX spolupracuje metodou E-TTL II, tudíž s využitím informace o vzdálenosti objektu. Fotograf může využít grip s přídavnou baterií BG-E4, vyrobený ze stejné hořčíkové slitiny jako vnější pouzdro, který pojme dva akumulátory BP-511A/514 nebo šest baterií AA. Zaostřovací matnice fotoaparátu jsou výměnné: standardní matnice „Standard Precision Matte“ (Ee-A), je zaměnitelná za matnici s rastrem „Precision Matte with Grid“ (Ee-D) nebo přesnou matnici „Super Precision Matte“ (Ee-S). Fotoaparát EOS 5D podporuje volitelnou sadu Data Verification Kit DVK-E2 v2.2 a komunikuje i s bezdrátovým vysílačem Wireless File Transmitter WFT-E1.

Doplňkové parametry

Kategorie: Digitání fotoaparáty
Záruka: 3 měsíce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: