Intel Core i3-530

Kód: 15246
Doprodej Sleva
Značka: Intel
1 499 Kč –96 %
BO427n 1
1 499 Kč –96 % 59 Kč
Momentálně nedostupné - Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Středně výkonný procesor řady Intel Core i3, 2 fyzická jádra s podporou HyperThreading (4 virtuální jádra), jádro Clarkdale, soket LGA1156, frekvence 2.93GHz, 4MB vyrovnávací paměti L3 cache (2x 256kB L2), 32nm výrobní proces, integrovaný DDR3 paměťový řadič do 1333MHz, integrované grafické jádro Intel GMA HD (733MHz), TDP 73W.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Většího z dvojice předních výrobců procesorů, giganta, firmu Intel, znají všichni, kdo se alespoň občas setkají s výpočetní technikou. Procesor Intel Core i3-530 je jedním z produktů této firmy a navíc se řadí mezi první procesory, které integrují do jediného pouzdra spolu s procesorem i grafické jádro. Procesor patří do rodiny produktů pro základní desky vybavené soketem LGA1156. Jedná se o zástupce nižší střední třídy procesorů a je určen pro širokou veřejnost a zejména pro kancelářské uplatnění, kde není kladen důraz na extrémní výkon především z pohledu grafické karty. Naopak v těchto segmentech trhu zaujme nízkou spotřebou.

Jádro procesoru Core i3-530 nese kódové označení Clarkdale a je vyráběno pokročilým 32nm výrobním procesem. Procesor disponuje dvojicí fyzických jader s podporou technologie HyperThreading a tedy čtveřicí jader virtuálních a stejným počtem najednou vykonávaných instrukcí. Každé z fyzických jader je taktováno na 2.93 GHz, ale oproti vyšším modelům (Core i5) jsou modely Core i3 ochuzeny o funkci TurboBoost (zvýšení taktu jader při zatížení).

Stejně jako u procesorů Core i5 je i v případě Core i3 integrován paměťový řadič přímo do čipu. V tomto případě se jedná o dvoukanálový řadič pamětí typu DDR3 a konkrétně u modelu Core i3-530 jsou podporovány paměťové moduly s rychlostí až 1333MHz.

Procesor je dále vybaven 4MB vyrovnávací paměti třetí úrovně (L3 Cache) a každé z fyzických jader disponuje 256kB vyrovnávací paměti úrovně druhé (L2 Cache).

Specialitou procesoru je výše zmíněné integrované grafické jádro Intel GMA HD (Havendale/Clarkdale), které je oproti procesoru vyráběno 45nm výrobním procesem a v případě tohoto procesoru je taktováno na 733 MHz a využívá sdílené operační paměti.

TDP udávané výrobcem činí 73 W včetně spotřeby integrovaného grafického jádra. Označení BOX znamená balení procesoru spolu s dostatečně výkonným chladičem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Komponenty
Záruka: 3 měsíce
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: